2Usekla jsem mu hlavu, ale narostla mu nová dokud to nepustím já, nepustí to mě

Kombinovaná technika na plátně

v 200 ✕ š 140

Odhadní cena: 125 000 Kč

"Prezentovaná malba vznikla v roce 2020 v obrazovém cyklu, který byl věnován symbolům, jež pro mě v životě hrály důležitou roli. Ve své tvorbě mimo jiné často poukazuji za různé podoby protikladů a obraz draka pro mě znamenal mytologický symbol, který je schopen odhánět zlé duchy. Současně si ale pohrávám s významem draka, který mě přesahuje, ego, se kterým bojuji. Dokud ho nepustím, nepustí on mě. Vybrala jsem tento obraz právě kvůli tomu, že v něm vidím i současnou situaci boje a svobody, cykličnost, která se neustále opakuje."

akvarel na papíře,2003
Signatura: signováno tužkou vpravo dole
v 40 ✕ š 20 ✕ h 15
olej na plátně,2019
v 46 ✕ š 45 ✕ h 13
olej na plátně,2019

olej na měděné desce

Rámováno

olej na plátně,2020
olej na plátně,2011