Olej na plátně

2021-2022

Odhadní cena: 250 000 Kč

Komentář autora:

“Žádná vina není zapomenuta, když o ní ví svědomí.”
Stefan Zweig

"Námět červených, levitujících dívčích šatů, které jsem ztvárnil na obraze Nevinnost znázorňuje symbol nedotknutelnosti a zodpovědnosti, jelikož nebudeme-li chránit a respektovat bezbranné, budeme zatíženi nejenom stigmatem vlastního svědomí, ale hlavně zatížíme ty, kterým ubližujeme a kteří nás budou vždy vnímat jako nositele strachu.
Červený kříž, ve kterém se proplétají lidská těla v milostném objetí a který jsem umístil nad motiv dívčího oděvu symbolizuje odpovědnost za ty, kterým jsme život darovali"

Olej na papíře,2019
olej na plátně,2020
olej na plátně,2020
kaligrafická tuš a akvarel na papíře,2022
olej na plátně,2022
olej na plátně,2018
akryl a olej na plátně,2020
olej na plátně,2019
akvarel, akryl a olej na plátně,2021

v 13 ✕ š 4 ✕ h 3
akryl a olej na plátně,2021
olej na plátně,2019
olej a akryl na plátně,2022
olej a akryl na plátně,2021